portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Hevelia - sprawy osiedlowe » Forum » Pomysł nowego rozliczania ogrzewania
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mailille 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 16, 2017 15:52
Posty: 12
Skąd: Hewelia

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 0:49    Temat postu: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Czy ktoś wie skąd takie pomysły zmian rozliczania i do tego jeszcze opłacić zewnętrzną firmę? Każdy kto kupuje wie jakie mieszkanie kupuje. Czy naslonecznione czy nie/ czy na srodkowym pietrze czy ostatnim. Pierwsze slysze, zeby w jakuejkolwiek wspolnocie pozostali mieszkancy mieli sie dokladac do ogrzewania kogos, kto wybral sobie ostatnie pietro vs z boku. Ludzie litosci! Mam nadzieje, ze sie myle, ale mam wrazenie, ze ktos chce obnizyc sobie koszty czyims kosztem i do tego dac zarobic znajomym krolika...
magicmike 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 14, 2015 21:03
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 8:20    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

mailille napisał:
Czy ktoś wie skąd takie pomysły zmian rozliczania i do tego jeszcze opłacić zewnętrzną firmę? Każdy kto kupuje wie jakie mieszkanie kupuje. Czy naslonecznione czy nie/ czy na srodkowym pietrze czy ostatnim. Pierwsze slysze, zeby w jakuejkolwiek wspolnocie pozostali mieszkancy mieli sie dokladac do ogrzewania kogos, kto wybral sobie ostatnie pietro vs z boku. Ludzie litosci! Mam nadzieje, ze sie myle, ale mam wrazenie, ze ktos chce obnizyc sobie koszty czyims kosztem i do tego dac zarobic znajomym krolika...


Z tego co admin mówi to taki sposób obliczeń stosuje się na wielu nieruchomościach. Zamiast snuć teorie spiskowe głosuj przeciw uchwale (i namawiaj sąsiadów do głosowania przeciw). Przecież to my jako właściciele podejmujemy ostatecznie decyzję... Mamy w końcu demokrację...
mailille 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 16, 2017 15:52
Posty: 12
Skąd: Hewelia

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 11:25    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Tak niby demokracja. Tylko mam nadzieję, że nie będzie jak z ochroną... Mnie nie było w Poznaniu, ale podobno na zebraniu przegłosowano zerwanie umowy z ochroną. Tym czasem pan dalej rozwiazuje krzyżówki i wpuszcza i wypuszcza wszystkich... Dziwne, że w przypadku innych uchwał więksxość głosów zdecydowała, a w tym przypadku brak większości...

Kazdy wiedzial gdzie kupuje mieszkanie. Jak ktos chce miec ladny widok na park, to mieszkanie ma gorzej dogrzane i mniej naslonecznione. Tym sposobem może zaczniemy dopłacać tym od strony palacza czy heweliusza z uwagi na hałas?

Podobno w innych jest? Gdzie na przyklad?
Żadne teorie spiskowe. Oczywiście głosować trzeba

Milego dnia
Pozdrawiam Smile
magicmike 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 14, 2015 21:03
Posty: 26
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 31, 2017 12:33    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

mailille napisał:
Tak niby demokracja. Tylko mam nadzieję, że nie będzie jak z ochroną... Mnie nie było w Poznaniu, ale podobno na zebraniu przegłosowano zerwanie umowy z ochroną. Tym czasem pan dalej rozwiazuje krzyżówki i wpuszcza i wypuszcza wszystkich... Dziwne, że w przypadku innych uchwał więksxość głosów zdecydowała, a w tym przypadku brak większości...

Kazdy wiedzial gdzie kupuje mieszkanie. Jak ktos chce miec ladny widok na park, to mieszkanie ma gorzej dogrzane i mniej naslonecznione. Tym sposobem może zaczniemy dopłacać tym od strony palacza czy heweliusza z uwagi na hałas?

Podobno w innych jest? Gdzie na przyklad?
Żadne teorie spiskowe. Oczywiście głosować trzeba

Milego dnia
Pozdrawiam Smile


Chciałbym sprostować. Na Zebraniach Wspólnoty nie da się nic przegłosować z uwagi na to, że na głosowania chodzi mało osób (znacznie poniżej 50% udziałów, które jest wymagane do przegłosowania uchwał). Na Zebraniu większość głosowała za likwidacją ochrony, ale później w głosowaniu indywidualnym duża część osób zagłosowała za pozostawieniem ochrony.

Oczywiście każdy głosuje tak jak uważa. Będzie tak jak zadecyduje większość. Jeśli chodzi o szczegóły Uchwały to proponuję zwrócić się do naszego administratora - on ma w obowiązku udzielić wszelkich informacji.

Miłego!
ASOKKK 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Pią Paź 17, 2014 15:25
Posty: 289
Skąd: Pń

PostWysłany: Wto Sie 01, 2017 10:28    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Warto dodać, że dużo informacji/aktualności o nieruchomości można znaleźć na stronie administratora.

Również po wypełnieniu wniosku można głosować używając strony administratora zdalnie.
po_sasiedzku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 24, 2016 21:11
Posty: 52
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sie 05, 2017 16:35    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Takie sposoby rozliczania są podobno powszechnie stosowane, jednak najważniejsze, aby kalkulacje były robione rzetelnie i fachowo, a niestety bardzo często nie są i wychodzą bzdury, co później kończy się tak, że niektórym opłaty wzrastają ponad dwukrotnie.
Dodajmy też, że takie na przykład mieszkania, które stoją puste, będą też sztucznie zaburzać kalkulacje.

Zachęcam zatem do przemyślanego głosowania.
sla_new 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Wto Lut 17, 2015 12:11
Posty: 60
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 7:50    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Poprosiłem zarządcę o przedstawienie przykładowych kalkulacji. Niestety do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jak na razie to wygląda na to, że ktoś próbuje nam sprzedać kota w worku.
housik 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 15:17
Posty: 321
Skąd: Poznań - Grunwald

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 11:18    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

sla_new napisał:
Poprosiłem zarządcę o przedstawienie przykładowych kalkulacji. Niestety do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jak na razie to wygląda na to, że ktoś próbuje nam sprzedać kota w worku.


Na witrynie nieruchomości jest informacja: "Mieszkania najkorzystniej położone mają współczynnik redukcyjny równy "1,00". Mieszkania położone niekorzystnie mają współczynnik mniejszy od jedności. " oraz

"W budynkach wielorodzinnych znajdują sie mieszkania usytuowane niekorzystnie pod wzgledem komfortu cieplnego. Są to tzw. mieszkania skrajne, parterowe, na najwyższej kondygnacji od strony północnej itp. "

Z tego wynika, że mieszkania na ostatnich piętrach i "brzegowe" płaciłyby trochę mniej a inne mieszkania ("środkowe") trochę więcej.
sla_new 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Wto Lut 17, 2015 12:11
Posty: 60
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 11:42    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

"trochę mniej" i "trochę więcej" to nie jest konkretna odpowiedź ani przykład, a więc dalej kupujemy kota w worku. Wszystko rozbija się własnie o wysokość tych współczynników. Mieszkamy na nowym osiedlu wykonanym w nowoczesnej technologii. Różnica we współczynnikach powinna być wiec w miarę niedużą, a nie jak w 100 letniej kamienicy. Jak podejmiemy uchwałę to nie będziemy mieli wpływu na to co "specjalista" wyznaczy (A może np wyznaczyć dla mieszkań na poddaszu współczynnik 0,4). Z jakiej racji w takim wypadku reszta mieszkańców ma pokrywać komuś 60% kosztów na ogrzewanie. Każdy wiedział jakie mieszkanie kupuje i rozliczenie wg licznika jest najuczciwszym z możliwych. Czasy mieszkań na zapisy minęły gdzie można było powiedzieć, że otrzymywało się mieszkanie bez wpływu na jego położenie itd.
Heweliusza 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 22, 2016 11:02
Posty: 46
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 11:59    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Wszystko się zgadza, aczkolwiek bez podania współczynników redukcyjnych dla poszczególnych sekcji budynków, głosowanie, czy też słusznie przytoczony "kot w worku" uważam za mało poważne. System jest mi znany i nie uważam, że jest krzywdzący (nie mieszkam w skrajnym lokalu) ale do momentu uzyskania konkretów ($$$) jestem na nie.
housik 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Czw Paź 16, 2014 15:17
Posty: 321
Skąd: Poznań - Grunwald

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 15:08    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Heweliusza napisał:
Wszystko się zgadza, aczkolwiek bez podania współczynników redukcyjnych dla poszczególnych sekcji budynków, głosowanie, czy też słusznie przytoczony "kot w worku" uważam za mało poważne. System jest mi znany i nie uważam, że jest krzywdzący (nie mieszkam w skrajnym lokalu) ale do momentu uzyskania konkretów ($$$) jestem na nie.


Zgadzam się. Najpierw powinny zostać podane wielkości tych współczynników (nie wiem czemu ubzdurało mi się, że współczynniki są 0,9 albo 1 - może nawet wpisane w uchwałę) a dopiero później przeprowadzane głosowanie.
po_sasiedzku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 24, 2016 21:11
Posty: 52
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 20:02    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

Jak dla mnie będzie to jednak dla większości ludzi krzywdzące i jest to cofanie się w czasie, zwłaszcza że, jak już ktoś napisał, budownictwo jest nowe, więc o jakim uciekaniu ciepła i na jaką skalę mówimy?
Każdy ma swój licznik, po co drążyć dalej? Co tu funkcjonuje nie tak? Każdy grzeje na swój koszt, tak samo na swój koszt się każdy chłodzi od grzejących szyb, izoluje od hałasu i tak dalej i tak dalej.
demotywatory12 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Nie Lut 15, 2015 20:03
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 20:25    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

a skąd się w ogóle wziął ten pojebany pomysł rozliczania?

to zarządca wymyślił, czy któryś mieszkaniec osiedla?
po_sasiedzku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Maj 24, 2016 21:11
Posty: 52
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 07, 2017 20:53    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

lekturka dla niezdecydowanych:

http://cybernecik.pl/oszustwa-z-centralnym-ogrzewaniem-czyli-jak-robic-ludzi-w-konia/
mailille 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Mar 16, 2017 15:52
Posty: 12
Skąd: Hewelia

PostWysłany: Śro Sie 09, 2017 10:05    Temat postu: Re: Pomysł nowego rozliczania ogrzewania

A my mamy podzielniki ciepła czy liczniki? Jeśli liczniki to pokazują faktyczne zużycie ciepła jakie idzie do mieszkania. Jeszcze są 2 kwestie. W bydynkach położonych wzdłuż heweliusza i palacza mamy lokale usługowe - więc to one na tych rozliczeniach bardziej skorzystają :/ bo one pod sobą mają garaż... kolejna rzecz to taka, że mówimy o osobach, które oszukują i upatrujemy w tym obniżenie kosztów. Czy rzeczywiscie sa tacy? Czy to, ze ktos ma doplacac osobie, ktora wybrala sobie wielki taras na górze jest fair? Każdy wiedział co kupuje. Tak jak napisała osoba wyżej, to nie PRL, że dostajemy mieszkania przydzialowe i nie mamy wpływu na to, jakie to będzie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama