portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Hevelia - sprawy osiedlowe » Forum » Hevelia - dostępni operatorzy Internetu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Voytaz 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 11:19
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 22, 2017 11:23    Temat postu: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Witam.

Zamierzamy wprowadzić się na osiedle za kilka tygodni i na "tapecie" pojawił się wybór operatora TV i Internetu.

W związku z tym mam kilka pytań do szanownych forumowiczów:

1) Jacy operatorzy są dostępni?

2) Jak wygląda ich awaryjność?

3) Czy prędkości osiągane na łączach odpowiadają tym z umów?

Pozdrawiam,
Wojtek
Heweliusza 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 22, 2016 11:02
Posty: 46
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 22, 2017 12:52    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Cześć,

Do wyboru macie Echostar i Inea.
Wybraliśmy Inea (TV + Internet). Telewizja jak telewizja - zależy co oglądacie, proponuję porównać pakiety i ceny u obu operatorów. Jeżeli chodzi o internet to obaj operatorzy obsługują światłowód (gniazdo już jest w mieszkaniu, więc nie trzeba nic inwestować). Na internet z INEA nie mogę narzekać: stabilny, deklarowany transfer faktycznie jest osiągany (oczywiście na kablu). Nie sadzę aby Echostar oferował gorszą usługę - może ktoś się wypowie w temacie.
Warto rozważyć wzmacniacz sygnału jeżeli router operatora nie będzie umieszczony w mieszkaniu centralnie (ściany nośne skutecznie osłabiają moc sygnału).
Voytaz 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 11:19
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Mar 22, 2017 13:41    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Dzięki za info.

Ciekaw jestem jeszcze opinii o Echostarze.
Voytaz 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 11:19
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 9:47    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Okazało się, że jeszcze Orange wchodzi na osiedle. Za miesiąc będą świadczyć usługi w oparciu o światłowód. Oferta bije cenowo konkurencję (pod warunkiem łączenia usług). A na czas przed uruchomieniem światłowodu, dają modem/router LTE za darmo.
sla_new 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Wto Lut 17, 2015 12:11
Posty: 60
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 24, 2017 14:02    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Z ulotek, które zostawili w skrzynkach to niestety ale konkurencji na głowę nie biją. Chyb, że jakieś ekstra warunki przedstawiają na spotkaniu.
Voytaz 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 11:19
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 9:57    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Hm...

Dla mnie pobili Ineę i Echostar

- 300Mbit/30Mbit
- 100 Kanałów
- karta sim (no limit)
- druga karta sim (do tableta)
- telefon VoIP

za 110,00 miesięcznie... Dla mnie ok.
Tym bardziej, że miałem już telefon w Orange (2 karty sim), więc będę płacił tylko 60 więcej, a dostanę światłowód i TV.
hevelia 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Gru 17, 2014 20:15
Posty: 130
Skąd: woj. wielkopolskie poznań

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 13:06    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Wiele pisania o zamieszkaniu a na koniec wyjdzie Voytoz=Orange Embarassed
ROandLE 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 16, 2014 22:53
Posty: 111
Skąd: Poznań-Grunwald-Heweliusza

PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 20:52    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

macie namiary na tego przedstawiciela ORANGE? gdzieś posiałem kartkę, a chętnie bym się zorientował
khartv 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 16, 2015 13:41
Posty: 85
Skąd: Posen

PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 22:58    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

cała ulotka:
https://goo.gl/photos/Fq8qTjpz77x4erNt9
ROandLE 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 16, 2014 22:53
Posty: 111
Skąd: Poznań-Grunwald-Heweliusza

PostWysłany: Śro Mar 29, 2017 19:27    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

khartv napisał:
cała ulotka

dzięki!
kwiekjan 
   

Zaglądajacy


Wiek: 54
Dołączył: Śro Lis 12, 2014 17:14
Posty: 21
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 21:22    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Może już za późno ale dopiero zobaczyłem i wklejam mojego posta sprzed kilku tygodni:

Witam

Ja jestem ZDECYDOWANIE za Ineą. Miałem od wprowadzenia się (2 lata w sumie) ECHOSTAR i przeniosłem się do INEI jak tylko mogłem. To znaczy od początku lipca.

Powody:

1. Przede wszystkim obsługa - godziny pracy, czas reakcji, podejście to wszystko jest według mnie DUŻO gorsze w Echostar. W INEA miałem kilka wymian modemu (jak się okazało sam źle coś wpiąłem) i ich reakcja i podejście były zawsze wzorowe a czas pracy ZDECYDOWANIE większy niż ECHOSTAR.
2. Cena do jakości - dostałem 500 Mb i HBO w cenie takiej samej jak miałem w ECHOSTARze 100 Mb i bez HBO.
3. Jakość - jakość dekodera w sesnie łatwości użytkowania jest zdecydowanie lepsza w INEI. Chodzi o sposób prezentacji przewodnika, szybość odświeżania itd.
4. Mają HBO GO a to dla mnie tez było ważne ("Gra o Tron" - Smile )
5. Mają całkiem fajna app na Applowe (nie wiem czy na inne też) sprzęty z programem i możliwościa oglądania przez internet niektórych programów. A także możliwością zlecania nagrywania zdalnie.


Jak chodzi o sam internet to 100 Mb które miałem mieć z Echostaru miałem i problemów nie było - chyba kilka razy w ciągu 2 lat były zaniki ale myślę, że mniej niz 5 więc to według mnie norma.

Pozdrawiam
Janusz
Voytaz 
   

Początkujacy


Wiek: 42
Dołączył: Śro Mar 22, 2017 11:19
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 19, 2017 10:15    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

hevelia napisał:
Wiele pisania o zamieszkaniu a na koniec wyjdzie Voytoz=Orange Embarassed


Smile

Żaden ze mnie orendż. Wprowadzmy się z początkiem maja.
ROandLE 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Gru 16, 2014 22:53
Posty: 111
Skąd: Poznań-Grunwald-Heweliusza

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 13:33    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

na osiedlu są już światłowody ECHOSTAR i INEA. Czy Orange będzie kładło swój, czy podłączy się do któregoś z obecnych operatorów na zasadzie last mile?
khartv 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 16, 2015 13:41
Posty: 85
Skąd: Posen

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 17:29    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

Nie jestem pewien, czy mamy osobne światłowody Echostara i Inei. Całkiem możliwe, że przyłącze do osiedla jest jedno, natomiast poszczególni operatorzy mają tylko swoje skrzyneczki rozdzielcze w piwnicy.
W takiej sytuacji nie byłoby konieczne żadne przyłączanie dodatkowego światła do osiedla, wystarczyłoby wpięcie się Orendża w studzience telekomunikacyjnej na ulicy (która chyba z resztą należy do nich w spadku po tepsie)

Swoją drogą - w zeszłym tygodniu rozmawiałem z panem Dybciakiem i faktycznie - o ile ma się numer u pomarańczek, to ich oferta miażdży konkurencję. Jedyny minus, że umowa jest na dwa lata...
khartv 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lut 16, 2015 13:41
Posty: 85
Skąd: Posen

PostWysłany: Śro Kwi 26, 2017 17:29    Temat postu: Re: Hevelia - dostępni operatorzy Internetu

ROandLE napisał:
na osiedlu są już światłowody ECHOSTAR i INEA. Czy Orange będzie kładło swój, czy podłączy się do któregoś z obecnych operatorów na zasadzie last mile?


Podpytałem - póki co Orange będzie dzierżawić światełko od Inei. Za kilka miesięcy zrobią własne przyłącze.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama